1358 ALTERTHUM. - Vetustiora Latinorum scriptorum chronica ad mss. codices emendata, et cum castigatioribus editionibus collata, notisque illustrata, in unum corpus collecta, praemisso Eusebii chronico a D. Hieronymo e graeco verso, et multis avcto: collegit D. Thomas Roncallius... 2 Bde. Padua, Penada, 1787. Gr.-4°. LV SS., 762; 608 Spp. Marmor. Hldr. d. Zt. mit Rfil. u. 2 Rsch. Schätzpreis: *R (200,- €) Brunet IV, 1371; Dahlmann/W. 3515; Ebert 19358; Graesse VI, 155; Potthast I, 4. - Sammlung frühchristlicher Chroniken, darunter Prosper v. Aquitanien, Cassiodorus, Marcellinus Comes, Isidor v. Sevilla u. die "Fasti consulares". - Sauber. Einbde. leicht berieben u. bestoßen, Vors. v. Bd. 1 hs. Notizen. Zuschlag: 180,- € Jahr Haus Auktion Preis Einband Zustand