Auktionsarchiv: Los-Nr. 1391

1391 Scotus, Romualdus.

Nr. 125
08.11.2010 - 10.11.2010
Schätzpreis
500 €
ca. 683 $
Zuschlagspreis:
500 €
ca. 683 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 1391

1391 Scotus, Romualdus.

Nr. 125
08.11.2010 - 10.11.2010
Schätzpreis
500 €
ca. 683 $
Zuschlagspreis:
500 €
ca. 683 $

1391 GROSSBRITANNIEN. - Maria Stuart. - Scotus, Romualdus. Svmmarivm rationvm, qvibvs cancellarivs Angliae et prolocvtor Pvckeringius Elizabethae Angliae reginae persuaserunt occidendam esse serenissimam principem Mariam Stuartam Scotiae reginam & Iacobi sexti Scotorum regis matrem: vna cvm responsionibvs reginae Angliae et sententia mortis... His additvm est svpplicivm & mors reginae Scotiae... 1 Bl., 109 SS. - II. (Turner, Robert; pseud.:) Obertus Barnestapolius. Maria Stvarta, regina Scotiae, dotaria Franciae, haeres Angliae et Hyberniae, martyr ecclesiae, innocens à caede Darleana... 3 Bll., 68 SS., 1 Bl. - Köln, Henning, 1627. 8°. Langgenarbt olivgrün Maroquin d. frühen 19. Jhdts. mit goldgepr. Rtit. u. Rücken-, Deckel-, Steh- u. Innenkantenfil., Goldschn. Schätzpreis: *R (500,- €) / (700,- $) Bibl. Nat., Coll. relative à Marie Stuart (Bliss Coll.) 655 u. 713; Shaaber, Brit. Authors Printed Abroad R 145 u. T 172. - Etwas gebräunt u. stockfl., Einbd. leicht berieben, Rücken verblaßt. Nachverkaufs-Preis: [500,- €] / [700,- $] Jahr Haus Auktion Preis Einband Zustand 1988 H&K 57/1155 120,- Hpgt. - Hier I. u. II. - Leicht gebräunt u. wasserfl. Oben knapp beschnitten. 2006 REI 105/577 200,- Pgt. d. Zt. - Beide Werke.

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1391
08.11.2010 - 10.11.2010

Auktionsarchiv: Los-Nr. 1391
08.11.2010 - 10.11.2010