Auktionsarchiv: Los-Nr. 340

340 (Heroldt, Joh. Bas., gen. Acropolita).

Nr. 112
08.11.2005 - 10.11.2005
Schätzpreis
400 €
ca. 471 $
Zuschlagspreis:
400 €
ca. 471 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 340

Nr. 112
08.11.2005 - 10.11.2005
Schätzpreis
400 €
ca. 471 $
Zuschlagspreis:
400 €
ca. 471 $

340 (Heroldt, Joh. Bas., gen. Acropolita). Haereseologia, hoc est, opvs vetervm tam graecorum quàm latinorum theologorum, per quos omnes, quae per catholicam Christi ecclesiam grassatae sunt, haereses confutantur, & summa omnia theologiae capita quaestiones(que) de trinitate, prouidentia Dei, creatione mundi, angelis, peccato, daemonibus, generatione uerbi, Christi duabus naturis, humana & diuina, libero arbitrio, sacramentis, de mundi consummatione & iudicio extremo, & reliqui communes, quos tota theologia tractat, loci, explicantur... Basel, Hch. Petri, Sept. 1556. Fol. 20 Bll., 802 (falsch 798) SS., 1 Bl. mit Druckerm. Holzdeckelbd. d. 17. Jhdts. mit blindgepr. Schweinsldrbez. u. 2 Schl. Schätzpreis: *R (400,- €) VD 16, H 2544; Adams H 419; Graesse III, 258; Hieronymus, 1488 Petri - Schwabe 1988, 329. - Von dem in Basel wirkenden, aus Hochstädt stammenden Gelehrten Heroldt (1514-1567, siehe Kosch VII, 1002) besorgte Sammlung v. Texten zum Thema Ketzerei v. verschiedenen älteren u. neueren Autoren, darunter Lactantius, Fulgentius, Prosper Aquitanus u. Gennadios Scholarios. - Etwas knapp beschn., leicht gebräunt, stellenw. etwas fleckig, vereinz. Marginalien, Tit. etwas wurmst. u. mit Ausbesserungen, Einbd. etwas berieben, Bezug am Rücken mit kl. Schadstellen, an den Ecken ausgebessert, Vorderdeckel senkrecht gebrochen u. geleimt, Schließen u. Vors. erneuert. - Gest. Exlibris F. F. Knottesford. Zuschlag: 400,- € Jahr Haus Auktion Preis Einband Zustand

Auktionsarchiv: Los-Nr. 340
08.11.2005 - 10.11.2005

Auktionsarchiv: Los-Nr. 340
08.11.2005 - 10.11.2005