ALBERT JOHANSSON 1926-1998 Gyllene välfärd Signerad och daterad på baksidan Albert Johansson 1969. Bronserat assemblage på pannå, 52 x 63,5 cm. PROVENIENS Nils Mölstad, Helsingborg