ANDERS ZORN 1860-1920 E. R. Bacon Etsning, 1897, signerad Zorn. I. 23,9 x 15,7 cm LITTERATUR: Asplund 116, Hjert & Hjert 77, ZG 116, mycket sällsynt. Efter oljemålning av Edward. R. Bacon (123x90 cm) av Anders Zorn Metropolitan Museum New York.