ANDRIES VERMEULEN Dordrecht 1763 - 1814 Amsterdam Landskap med figurer vid skogsväg Signerad Vermeulen. Olja på duk, 51 x 72 cm. Signed. Oil on canvas. EXPERTIS Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS Rapps Konsthandel, Stockholm Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, våren 2001, auktionsnummer 1289.