Aquilin Julius Caesar (1720-1792) Annalen des Herzogtums Steiermark von 1773. Annales ducatus Styriae, cum Adjecta Finitimarum Provinciarum Bavariae, Austriae, Carinthiae, Salisburgi, Aquilejae, &c. Historia, in quantum ea ad res Styriae Illustrandas Conducere Videtur, ex Antiquis Historiae Monumentis collecti [...]. Tomus II. Res Styriae ab Anno MCXCIL ad Annum MCCCXXX. Sub Babenbergicis Principibus, Mox Vacantis, Tandem. Sub Habspurgico-Austriancis Principibus Albertolet Friderico III. Pulchro, constitut ae Cum Duabus Dissertationibus Praeliminaribus, Ac Diplomatibus CCVL. Genealogiam Veterum Styriae. Familiarum continentibus. Graz, Widmanstetter, 1773. 920 Seiten, Nebst Index. Etwas gebräunt und stockfleckig