BERNDT FRIBERG, vas, miniatyrvaser, 2 st., och miniatyrskålar, 2 st., Gustavsberg, stengods, olikfärgade harpälsglasyrer, signerade Friberg Gustavsbergs studio samt olika årtal, vasens höjd 16, miniatyrvaserna 6,5 - 10, miniatyrskålarna 2,5 - 4,5 cm PROVENIENS: Bokhandlare Bengt Helin, Bollnäs