BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744 - 1779), ej signerad, fanerad med plommon och rosenträ, förgylllda beslag, höjd 85, 107 x 57 cm; smärre fanerskador och fanerkompletteringar, torrsprickor Export prohibition Changes