Carl Erik Ljungström, pastell, fågel-Kornknarr, bildmått: 21,5x28cm, Otto Holm, 2st etsningar, motiv från Odense och hamnmotiv, 1930, bildmått: 34x48,5cm och 36,5x48,5cm, etsning, signerad, motiv av träd, 8/120, bildmått: 25x28cm samt akvarell, komposition, signerad, 33/50, bildmått: 49x63,5cm