CARL FREDRIK REUTERSWÄRD född 1934 Kapplöpning för olika djur Signerad C. F. Reuterswärd. Krita och tusch på papper, 51 x 25 cm. Utförd 1954 PROVENIENS Galerie Bel'Art, Stockholm LITTERATUR CF Reuterswärd: Le Ford... CFReflections 1952-1963, Galerie Bel'Art, Stockholm 2012, avbildad sidan 77 Changes LITTERATUR CF Reuterswärd: Le Ford... CFReflections 1952-1963, Galerie Bel'Art, Stockholm 2012, avbildad sidan 77