ROLEX, manuellt damarmbandsur, 1920-tal, 15 jewels, delvis guillocherad urtavla med tablettsiffror i emalj, boett av guld 15 k, märkt W & D (Hans Wilsdorf & Alfred Davis , nr 1090663, monogram JWR, skinnband, diameter 28 mm; smärre bucklor, ej originalkrona