Objektsbeskrivning EGBERT II VAN HEEMSKERCK Flandern 1676-1744 Krogscen Olja på pannå, 12,5 x 16 cm EXPERTIS Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr 2258