FRANCESCO DEL CAIRO hans efterföljare, italiensk skola, omkring 1680 Jesus på olivberget Olja på duk, 89 x 62 cm. Follower of. Oil on canvas. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS: Överstelöjtnant Gunnar Mauritz Rosenquist af Åkershult samling, Stockholm