Garnityr 3 delar, omkring år 1900
Mässing och svart sten. Bordspendyl samt dekorationsurnor ett par. Urverket märkt Japy Freres. Pendel finns. Nyckel saknas. Ytslitage, naggar. (Höjd 54, bredd 41, djup 16,5)