Gösta Adrian-Nilsson
1884-1965
Interiör (Skuggan).
Signerad GAN. Temperaakvarell på kartong, 36,5 x 24 cm.
Interior (The shadow).
Signed GAN. Tempera/water colour on cardboard, 36.5 x 24 cm.
Gösta Adrian-Nilsson
1884-1965
Interiör (Skuggan).
Interior (The shadow).