HENRYK STAZEWSKI Polen 1894-1988 Untitled - Nr 66 Signerad och daterad på baksidan H. Stazewski Nr 66 - 1977. Olja på pannå, 64 x 64 cm. Signed and dated verso. Oil on panel. PROVENIENS Desa, Galeria 113, Kodz