Hollandse school, 18e eeuw Portret van stadhouder Willem V van Oranje-Nassau (1748-1806). Willem V draagt een gepoederde pruik en in zijn rechterhand houdt hij een commandostaf. Zijn blauwe uniform is afgezet met goudgalon met op de borst het wapen van de Orde van de Kouseband, de hoogste orde van de Engelse ridderorde. Het motto van de orde leest: "Honi soit qui mal y pense" (schande voor hem, die kwaad denkt). Het wapen komt terug in de vergulde schilderijlijst. [1] doek, 94 x 74 cm. Herkomst: van een Hollands adellijk landgoed. Zie highlights pagina