JAN VONCK hans krets, tysk skola, omkring 1660 Fågelstilleben Olja på duk, 47 x 41 cm. Circle of. German school. Oil on canvas. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS: Ett sörmländskt herrgårdshem