JENNY NYSTRÖM 1854-1946 Midsommarflickor Signerad Jenny Nyström. Akvarell och täckvitt på papper, 22 x 13 cm. . Midsommarflickorna är gjorda som förlaga till ett midsommarkort utgivet av Axel Eliassons förlag 1925 med Nr. Mi/ 6811. Changes Midsommarflickorna är gjorda som förlaga till ett midsommarkort utgivet av Axel Eliassons förlag 1925 med Nr. Mi/ 6811.