Jerzy Tchorzewski (1928 - 1999) "Poeta", 1967 r. olej/płótno, 149 x 89 cm sygn. i dat. l. d.: 'J. Tchórzewski 67.' oraz na odwrocie: 'J. Tchórzewski 67 / POETA'; na blejtramie nalepka CBWA Zachęta w Warszawie. Obraz prezentowany był na monograficznej wystawie artysty pt. "Retrospektywa" z cyklu "Mistrzowie polskiego malarstwa współczesnego" w ABC Gallery w Poznaniu w 2001 r. Reprodukowany w katalogu wystawy (s. 9).