Kärl med hänklar 1700-tal, Sverige. Koppar. Inventariemärkt för Kung Adolf Fredrik. Stämplad AF RS under krona samt N 12 1765.9. H 17,5 Ø 32,5 cm. A Swedish copper vessel with handles marked for King Adolf Fredrik.