Karol Frycz (1877 - 1963) Andrzej Milewski jako Apolinary w Anastazji Elizy Orzeszkowej, 1904 r. litografia barwna/papier, 46 x 30,8 cm sygnowana na płycie p.d.: 'KF' oraz tytułowany, p.d.: '"Anastazji:" | 'Apolinary' Grafika pochodzi z Teki Melpomeny, wydanej w Krakowie w 1904 roku. W Tece znalazły się autolitografie o tematyce teatralnej wybitnych artystów przełomu wieków - m.in. Witolda Wojtkiewicza, Stanisława Szreniawy Rzeckiego, Karola Frycza. W latach 1887-1896 studiował na Wydziale Politechniki Monachijskiej; uczył się także w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u L. Wyczółkowskiego i J. Unierzyskiego. Studia artystyczne kontynuował w latach 1902-1904 w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule, paryskiej Academie Julian (1904-1905) i londyńskiej szkole W. Morrisa. Od 1930 roku był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Należał do towarzystwa Polska Sztuka Stosowana. Był autorem dekoracji i kostiumów głównie dla Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie (1935 - 1939) i Teatru Polskiego w Warszawie (1913 -1931). Upowszechnił dekoracje trójwymiarowe w teatrze polskim. Był twórcą polichromii w wielu krakowskich kościołach, a także współautorem wystroju krakowskiej kawiarni Jama Michalika. estymacja: 1 000 – 3 000