Keramik 13 delar
Vas, Vicke Lindstrand för Ekeby. Vas, Ekeby, 1900-talets första hälft. Vas, Ingrid Atterberg, m.m. Slitage, några naggar. (Största diameter 26)
Keramik 13 delar