Kinesiskt porslin, 5 delar. mm. Två saltkar, längd 8 cm. 2 koppar, diameter 7 cm samt ett fat, diameter 12 cm. 17/1800-tal samt rökelsekar, Japan. Höjd 13 cm. Fat med fotringsnaggar.