Auktionsarchiv: Los-Nr. 364

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad

Aufrufpreis
0 SEK
Zuschlagspreis:
14.000 SEK
ca. 1.619 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 364

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad

Aufrufpreis
0 SEK
Zuschlagspreis:
14.000 SEK
ca. 1.619 $

Köpmansdisk, 1800-talets slut
Vitmålad trä. Med skuren dekor. Kannelerade stolpar. Baksida med hyllor och fack. Plats för fyra lådor, varav tre lådor saknas. Hårt slitage, märken, en list saknas, torrsprickor. (Höjd 92, bredd 176, djup 65)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 364
08.11.2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Schweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790

Köpmansdisk, 1800-talets slut

Auktionsarchiv: Los-Nr. 364
08.11.2020
Dalarnas Auktionsbyrå AB
Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Schweden
info@dalarnasauktionsbyra.se
+46 (0)243 236790