L-G NORDSTRÖM Finland född 1934 Komposition I Signerad och daterad på baksidan L-G Nordström -54. Olja på pannå, 128 x 61 cm. Signed and dated verso. Oil on panel. UTSTÄLLD Ung finsk konst, Suomen Taideakatemain Kiertonäyttely, 1954, katalognr 24