Matservis, "Historic America", Johnson Bros England
Mattallrikar 7st, djupa tallrikar 6st, förrättstallrikar 10st, assietter 6st samt uppläggningsfat 2st. Bruksslitage, bl.a. med repor och nagg. (Mattallrikarnas diameter 25,5)