OLLE HJORTZBERG 1872-1959 Stilleben med anemoner Signerad och daterad Olle Hjortzberg -59. Olja på pannå, 46 x 55 cm. PROVENIENS: Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm