Parti allmogeföremål, m.m.
Korg i flätad rotting. Selbåge. Lergodsskål, invändigt glaserad. Stol, hårt maskstungen. Käpp med pall. Bandsked, 1700-tal. Förgylld ram, m.m. Slitage, bl.a. med skador. (Högsta höjd 32)
Parti allmogeföremål, m.m.