Parti porslin och keramik
Jardiniere, Arthur Percy för Gefle. Ytterfoder, Wilhelm Kåge för Gustavsberg. Kaffekoppar med fat, Hackefors, m.m. Slitage, bl.a. med krackelering och fläckar. Enstaka nagg. (Största diameter 20)
Parti porslin och keramik