LOCKURNOR, 1 par, Paris, Frankrike 1900-tal, porslin och metall, polykromt målad dekor av figurer i landskap, frånsidan med motiv av landskap, förgyllningar mot blå fond, hänklar, socklar och lockknopp i förgylld metall, locken märkta med Sèvresliknande märke, höjd 64 respektive 65 cm; en med lagningar