ROBERT JACOBSEN Danmark 1912-1993 Komposition Signerad Robert Jacobsen Gouache och tusch på papper, 76,5 x 56 cm. Signed. Gouache and indian ink on paper. PROVENIENS Galerie Bel'Art, Stockholm