Frankrike c.1900, soffa, 1 par karmstolar samt bord, bemålad med förgyllda detaljer, träskuren dekor, stoppad sits och rygg, ryggarna med drapering, flätad rotting, soffans längd 92, bordets höjd 80, diameter 80 (rottingen med smärre skador, bord med smärre färgbortfall)