Auktionsarchiv: Los-Nr. 44

Salongsgrupp 4 delar Louis XVI-stil

Schätzpreis
1.200 SEK
ca. 134 $
Zuschlagspreis:
850 SEK
ca. 95 $
Auktionsarchiv: Los-Nr. 44

Schätzpreis
1.200 SEK
ca. 134 $
Zuschlagspreis:
850 SEK
ca. 95 $

Frankrike c.1900, soffa, 1 par karmstolar samt bord, bemålad med förgyllda detaljer, träskuren dekor, stoppad sits och rygg, ryggarna med drapering, flätad rotting, soffans längd 92, bordets höjd 80, diameter 80 (rottingen med smärre skador, bord med smärre färgbortfall)

Auktionsarchiv: Los-Nr. 44
26.02.2017
AUKTIONSKAMMAREN I VÄTTERBYGDEN
Lillgatan 28
55451 Jönköping
Schweden
info@auktionskammaren.se
+46 (0)36 351460

Auktionsarchiv: Los-Nr. 44
26.02.2017
Lillgatan 28
55451 Jönköping
Schweden
info@auktionskammaren.se
+46 (0)36 351460