ERIK FLEMING, skål med lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm 1952, rund på låg fotring, välvt lock med stiliserad blombukett, invändigt förgylld, diameter 22,3 cm, höjd 19 cm, vikt 1475 g PROVENIENS Dr Johan Liljenbergs borgilasamling