Slagbord, barock, 1700-tal
Med dubbla fällskivor. Svarvade, kopplade ben. Senare bemålning, senare fällskivor, renoverat, färgslitage. (Höjd 77, bredd 113, utfälld längd 175)
Slagbord, barock, 1700-tal