SOCKERRUSKOR, 1 par, svårläsliga mästarstämplar, Aachen 1770, balusterformade, dekor av svängda knäckar och åsar, höjd 19 cm, vikt 452 g PROVENIENS: Direktör Bengt Johansson Stockholm.