Stop, två st. Tenn. Det ena Johan Lorentz Buntzen, Köpenhamn 1824. Höjd 22,5 cm. Det andra daterat 1812. Höjd 17 cm. Skador och lagningar/ Damages and repairs. Proveniens: Ur Ingenjören och antikvitetsexperten Jan Gadds (1937-2015) samling.