TALLRIKAR, 4 st., Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark, 1900-tal, porslin, modellnummer 239 3549, polykromt målad dekor med motiv av olika djur, bräm med förgylld dekor, märkta ROYAL COPENHAGEN DENMARK, diameter 26 cm