TALLRIKAR, FEM ST - FLORA DANICA Flat modell med polykromt blomstermåleri och genombruten förgylld bräm. Märkta Royal Copenhagen. Två stycken, 1800-talets slut, diameter 25 cm samt tre st 1800-talets slut och omkring 1900, nr 3554, diameter 22,5 cm. En liten kantskada.