VÄVD TAPET - VERDURE Landskapsmotiv med växtlighet, fåglar, vattendrag och arkitektur. Sannolikt Flandern, 1600-tal. 210x224 cm. Senare lisière och bakstycke. Skador och lagningar. Proveniens: Årsta slott.