WILHELM KÅGE "Carrara", vaser 5 st., Gustavsberg 1940-tal, vit glasyr, märkta Gustavsberg Carrara 1045, höjd 14,5 - 22,5 cm; en med mindre nagg vid mynningen, en med skada vid fotkanten