WILHELM KÅGE skål, Gustavsberg 1954, Farsta, brun, grön och senapsgul glasyr, ristad dekor, signerad FARSTA KÅGE Y samt GUSTAVSBERG STUDIO, höjd 9,5, diameter 16,5 cm PROVENIENS: Bokhandlare Bengt Helin, Bollnäs