WILHELM KÅGE vas, Gustavsberg 1955, Farsta, glasyr i brunt, svart och beige, ristad dekor, signerad FARSTA KÅGE samt GUSTAVSBERG STUDIO Z, höjd 27,5 cm PROVENIENS: Runo Ericsson