Devotion - Amsterdam imprint] - 5 Amsterdamse volksboeken , 18de - 19de e., 4to of 8vo, papieren omslag (verstevigd aan rug) of los. Goede ex.
De historie van de deerlyke destructie en ondergang der stad Jerusalem . Door den Keyser Vespasiaan, met veele en verscheidene geschiedenissen der Joden. Van nieuws overzien (...). Erve H. Rynders, [c.1840] 24 p. (licht gebr., vochtvlekken in bovenmarge). Volksboek gebaseerd op Flavius Josephus' "De bello Judaico". Houtsnede-ill. op titelp. en 4 ills in tekst. Gedrukt in gotische letter en in 2 kol. Ref. Muller 724. Niet in Le livre populaire, Children's world of learning. - Een schoone historie en miraculeuze geschiedenis van den Ridder met de Zwaan . Die te Nymegen in Gelderland te scheep kwam, by het geleide van eene zwaan (...). B. Koene, [c. 1820], [20] ff. (gebruind, enkele roestvlekken). Zeldzame Amsterdamse herdruk van het mytisch volksboek. Houtsnede-ill. op titelblad en 3 ills in de tekst (D2v : boekverbranding). Gotische letter, in 2 kol. Ref . Le livre populaire 23. Children's world of learning 1900. Muller 693. - Dancourt [ps. for Florent Carton] - Het hofstee leeven, kluchtspel. Uit het Fransch gerymd door Abraham de Wit de Jonge. I. Duim, 1736, 8vo, 56 p. (titel lichtjes vuil). Ned. vertaling van "La maison de campagne" van de Franse dramaturg en acteur Dancourt (1661-1725). Grav. met bijenkorf op titel door J. Punt, gedateerd 1732. Hs. vers op verso titel. Ref. STCN. Bn-Opale plus. - Brandt, Christoffel - Mustapha en Zeanger, treurspel. I. Duim, 1756, 8vo, marmerpapier (gebruikt), [8]-64 p. Ongeopend ex. Toneelstuk met het Turkse leger in Amasia als kader. Personnages : Soliman, Mustapha, Zaenger, Rustan, Percelida, Alcinde, Iduf, Malek, etc. Grav. met bijenkorf op title. Ref. STCN (i.a. 1 BL).- De tweede nieuwe overtoomsche marktschipper of Durkedammer Kramer. F.G.L. Holst, s.d., 8vo, genaaid, zonder omslag, 63-[1] pp. Met 16 houtsneden versierd. Bijgevoegd : Reglement op de politijcque reformatie inde meyerije van 's Hertogen-Bosch (...). Den Haag, wed. en erven H.J. van Wouw, 1660, [20] pp. (6 st.)