DOSA med LOCK, 1800-talets första hälft, svart lack, inuti klädd med sköldpadd, locket med minitatyrmålning föreställande Mårten Emanuel Bahr (1810-72), falsar av förgylld kopparlegering, höjd 3,2 cm, diameter 7.8 cm, smärre slitage