Objektsbeskrivning EERO AARNIO barnmöbel, 3 delar, Asko, Finland 1970-tal, omfattande två stolar och ett bord, vitlackerat trä, bordet höjd 48, 70 x 70, stolarna höjd 73, sitthöjd 42 cm; smärre slitage och repor