GUSTAF ADOLF TENGGREN 1896-1970 Den rike mannen och Lasarus Signerad och daterad G. Tenggren 1919. Akvarell med täckvitt på papper, 25 x 22 cm. UTSTÄLLD Borås Konstmuseum, 2009 Åbergs Museum, Bålsta. 2010