HERTHA HILLFON 1921-2013 Skulpturer, 2 st. Barnhuvuden Lergods, gjutna Höjd 10 cm Changes Samtliga föremål i auktionen ingår i den samling som Hertha Hillfon lämnade efter sig . Konstverken säljs i befintligt skick såsom hon lämnade dem i sin ateljé och hem. Eventuella tillverkningsdefeker, skador och lagningar är ej angivna i denna katalog.