JENNY NYSTRÖM 1854-1946 Julhälsning Signerad Jenny Nyström. Akvarell, tusch och täckvitt på papper, 19,5 x 16 cm. Med dedikation: "Till Lars 1944 julafton från tant" . PROVENIENS Julgåva av Jenny Nyström till nuvarande ägare som växte upp i våningen under konstnären